Skip to main content

Odlehčovací služba

Co musí člověk splňovat pro přijetí?
  • věk 60 let a více
  • zároveň člověk potřebuje péči o sebe v době, kdy o něj jeho blízcí nemohou pečovat (chtějí si odpočinout, jedou na dovolenou, jdou na operaci apod.)
Co musí člověk udělat pro přijetí?

Pro rychlejší komunikaci prosím zájemce, aby si dopředu zavolali a domluvili si termín návštěvy.

Kolik to bude stát?

PÉČE
Podle skutečně spotřebovaného času do 80 hodin potřebného k zajištění úkonů péče 165,-/hod.

Podle skutečně spotřebovaného času nad 80 hodin potřebného k zajištění úkonů péče 150,-/hod.

UBYTOVÁNÍ A STRAVA:

 

ubytování

strava(*)

denní úhrada

měsíční úhrada

30 dnů

31 dnů

Dvoulůžkový pokoj

305,-

255,-

560,-

16 800,-

17 360,-

 UBYTOVÁNÍ ZAHRNUJE PLATBU ZA: elektrickou energii, topení, teplou a studenou vodu, praní, žehlení a drobné opravy osobního a ložního prádla.

Jak dlouho může být člověk na Odlehčovací službě?

Zpravidla od 14 dnů do 3 měsíců.

Jsou volná místa?

Tuto informaci zjistíte pouze u sociální pracovnice:

Sociální pracovnice - Domov pro seniory, Odlehčovací služba
Sociální pracovnice - Domov pro seniory, Odlehčovací služba
Bc. Petra Šperková
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
735 166 567
519 305 202

Jakou péči nebo pomoc může člověk očekávat?

Pro lepší pochopení si přečtěte příklad využití služeb u klienta Odlehčovací služby:

Pan Milan Stonal žije doma se svou manželkou. Pan Milan má těžké onemocnění kloubů a demenci v počáteční fázi, kdy pouze zapomíná, jaký je den nebo si nemůže vybavit nějaké slovo. Chůze mu dělá problém, zvládá ji pouze s chodítkem, ale na delší vzdálenost už potřebuje vozíček. Potřebuje uvařit a nachystat jídlo, potřebuje pomoc při koupání a nachystat oblečení. Na WC už si sám nedojde, ale zvládá se přesunout na WC křeslo, které mívá u postele. Přes den je zvyklý sedět na zahrádce a poslouchat rádio nebo sledovat TV. Vždy byl zvyklý, že manželce se vším pomáhal, dokonce i rád vařil, teď se manželka stará o něj. Manželka pana Milana už je také starší a celodenní péče o manžela ji velmi vyčerpává. Zařekla se však, že dokud bude moct, o manžela se vždy postará. Nyní by ráda jela do lázní, protože ji zlobí záda. Zatím si ale lázně nedomluvila, protože by se o manžela neměl kdo postarat, nemají žádné příbuzné. S panem Milanem jsme se proto dohodli, že zkusí využít odlehčovací službu na dobu jednoho měsíce.


S panem Milanem jsme si dohodli, že: personál ráno zaveze pana Milana k umyvadlu, kde si sám umyje obličej a vyčistí zuby. Personál panu Milanovi vynese a umyje WC křeslo, které má u postele. Personál nachystá panu Milanovi oblečení, které si oblékne sám. Personál klientovi nachystá snídani v jídelně (také oběd a večeři), pečivo mu ale nenatře, protože to pan Milan ještě zvládne sám. Personál pomůže klientovi při sprchování. Do koupelny ho zaveze na sprchovacím vozíčku a umyje mu záda a nohy. Zbytek si klient umyje sám, protože to zvládne. Personál bude brát klienta ven, pokud bude hezké počasí, protože je na to zvyklý. S panem Milanem jsme se domluvili, že bude navštěvovat sportovní akce. Chce to zkusit a rád by, aby mu čas u nás rychle utekl, protože je na manželku dost fixovaný a chce být zase doma s ní.

Přihlášení pro zaměstnance

© 2024 Domov seniorů Břeclav, příspěvková organizace

Web s ❤️ tvoří Petr Sůkal