Skip to main content

Domov pro seniory

Co musí člověk splňovat pro přijetí?
  • věk 60 let a více
  • zároveň člověk potřebuje takovou péči o sebe, kterou si neudělá sám nebo s pomocí blízkých (jiných lidí nebo jiných sociálních služeb)
Co musí člověk udělat pro přijetí?

Pro rychlejší komunikaci prosím zájemce, aby si dopředu zavolali a domluvili si termín návštěvy.

Kolik to bude stát?

UBYTOVÁNÍ A STRAVA:

 typ pokoje

ubytování

strava(*)

denní úhrada

měsíční úhrada

30 dnů

31 dnů

jednolůžkový, dvoulůžkový, vícelůžkový

305,-

255,-

560,-

16 800,-

17 360,-

 

KONCESIONÁŘSKÉ POPLATKY ZA TV, RADIO: pokud je TV, rádio majetkem klienta, koncesionářský poplatek si platí každý klient sám.

UBYTOVÁNÍ ZAHRNUJE PLATBU ZA: elektrickou energii, topení, teplou a studenou vodu, praní, žehlení a drobné opravy osobního a ložního prádla, komunální odpad.

Jak dlouho se čeká?

Pořadník nemáme, vždy dbáme na aktuální situaci seniora. Přednost má ten, který to potřebuje nejvíc.

Jakou péči nebo pomoc může člověk očekávat?

Pro lepší pochopení si přečtěte příklad využití služeb u klienta Domova pro seniory:
Pan Tonda Pomožmi bydlí s dcerou, jejím manželem a jejich dětmi. Celý život pracoval jako učitel zeměpisu a tělesné výchovy. I v důchodu zůstal velmi aktivní. Pan Tonda prodělal mozkovou mrtvici a má ochrnutou levou stranu těla. Sám se nají i napije, potřebuje pomoc při oblékání a sprchování. Sám si neřekne, co by potřeboval, protože po prodělané nemoci má poruchu řeči. Tomu, co druzí říkají rozumí a kývne hlavou na dotazy ano/ne. Občas se mu povede jednoslovně něco říct. Nají se sám, ale jídlo se mu musí nachystat a strava nakrájet. Pohybuje se na vozíku pouze s pomocí druhé osoby. Na vozík si sám nepřesedne, potřebuje podepřít od 2 osob. Na WC si sám nezajde, celodenně používá inkontinenční pomůcku (plenu). Doteď se o něj starala dcera, protože byla na mateřské. Také si platil pečovatelskou službu, která zajišťovala pomoc s koupáním a dalšími věcmi. Dcera se musí vrátit do práce. Pan Tonda by teď zůstal doma sám, což by nezvládl.
Pan Tonda si vybral Domov pro seniory.

Pan Tonda si s námi dohodl, že: každé ráno (pak i v poledne a večer) mu personál vymění inkopomůcku (plenu) a provede potřebnou očistu. Nachystá pomůcky k tomu, aby si umyl obličej. Převlékne ho z pyžama do domácího oblečení, kdy mu oblékne kalhoty a ponožky, ale nechá ho obléci si tričko, protože to zvládá sám. Personál pana Tondu posadí s jeho pomocí na vozík, aby ho mohl zavést na snídani (oběd i večeři). Každý den mu personál namaže pečivo na snídani nebo k večeři, vždy podle jídelníčku. Oběd mu personál nakrájí, aby si ho mohl sníst sám. Protože má normální stravu bez diety, bude si vybírat z jídelníčku (pouze obědy) na celý měsíc. Personál mu pravidelně vymění ložní prádlo a ráno mu ustele. Během týdne mu personál podle domluvy pomůže se sprchováním. Do koupelny ho zaveze na sprchovacím křesle a pomůže mu se svléknutím a umytím. Pan Tonda má svou žínku, kterou si sám umyje obličej, trup a intimní partie. Personál mu umyje zbytek a ostříhá mu nehty. Pan Tonda se sám neoholí, takže bude využívat služeb kadeřnice, která do zařízení dochází každý týden. Během dne personál nachystá klientovi pití do džbánu, aby si klient mohl nalévat podle sebe. Protože byl pan Tonda vždycky společenský a celý život aktivně sportoval, personál mu nabídne možnosti, jak by mohl strávit svůj den. Pan Tonda chce zkusit sportovní aktivity, proto se námi dohodl, že ho personál bude pravidelně vozit na kuželky a pétanque. Pan Tonda od lékaře ví, že chodit už nebude. Ale rád by zkusil rozhýbat alespoň levou ruku. Personál se s ním dohodl, že bude 2 x týdně využívat motomed – stroj, na kterém bude cvičit ruku. Víme, že pan Tonda je z domu zvyklý na odpolední kávu. Personál mu připraví a zaleje kávu, kterou si pan Tonda nechává nosit od rodiny. Pan Tonda občas potřebuje, aby mu rodina něco nakoupila. Protože se mu špatně mluví, dohodli jsme se s rodinou, že pokud bude potřeba něco nakoupit, zavoláme jim a oni věci nakoupí. Pan Tonda byl zvyklý si občas zajít s kamarády na pivečko. Proto jsme se dohodli, že když to bude možné, personál ho bude brát na mechanickém vozíčku do nedaleké restaurace. Večer mu personál pomůže s převléknutím do pyžama, nachystá mu pomůcky k večernímu umytí obličeje a nachystá mu sklenici, do které si Pan Tonda odloží zubní protézu a sám si tam hodí čistící tabletu, protože to tak dělal i doma.

Přihlášení pro zaměstnance

© 2024 Domov seniorů Břeclav, příspěvková organizace

Web s ❤️ tvoří Petr Sůkal